+48 729 978 514 Jesteśmy dostępni: 9-19

Rowery Górskie MTB

(40)
 1. Kolor
  Rozmiar ramy
  Już od 6 499,00 zł

  Szybki hardtail ze świetnie ocenianą lekką i sztywną aluminiową ramą o sportowej geometrii. Ma amortyzator Manitou Markhor Comp Air, napęd Shimano Deore 2 x 11, koła 29” Merida Comp CC, piasty Boost. Przyspiesz z Meridą Big.Nine 500 Lite!

  Big.Nine od lat wyznacza standardy w świecie hardtaili. Zwycięzca niezliczonych branżowych testów i najważniejszych wyścigów na świecie, sukcesy odnosiły na nim takie legendy jak Gunn-Rita Dahle Flesjaa i Jose Antonio Hermida. Big.Nine 500 Lite to hardtail z najbardziej zaawansowaną technologicznie lekką aluminiową ramą Lite w standardzie Boost, o sportowej geometrii, inspirowany karbonowymi Big.Nine’ami. Od kilku lat 500 Lite święci triumfy w swoim segmencie, jest też świetnie oceniany przez media. Precyzyjne prowadzenie zapewni Ci stożkowa główka ramy, a świetną amortyzację widelec Manitou Markhor Comp Air 100 mm. Nie tylko podczas wyścigów możesz polegać także na napędzie z grupą Shimano Deore 2 x 11 oraz hydraulicznych hamulcach tarczowych Tektro M275. W walce z rywalami i przeszkodami na trasie pomogą Ci mocne koła 29" Merida Comp CC z piastami Shimano w standardzie Boost, które zwiększają sztywność boczną i wzmacniają koło. Rama ma dolną rurę o aerodynamicznym profilu, ale zapewni Ci też wygodę dzięki specjalnie ukształtowanym rurom tylnego trójkąta, które lepiej tłumią wibracje i zwiększają komfort. Niskie opory toczenia osiągniesz dzięki oponom Maxxis Ikon. Wsiądź na rower inspirowany maszynami mistrzów i walcz o własne mistrzostwo!

  • Lekka i sztywna aluminiowa rama Lite o sportowej geometrii
  • Stożkowa główka ramy dla precyzyjnego prowadzenia
  • Amortyzator Manitou Markhor Comp Air 100 mm
  • Przerzutka Shimano Deore Shadow+, korba Shimano Deore 36-26, 11-rzędowa kaseta Shimano Deore 11-42
  • 2-tłoczkowe hydrauliczne hamulce tarczowe Tektro M275
  • Koła 29” dla łatwego przetaczania się przez przeszkody
  • Sztywne osie i piasty Shimano w standardzie Boost
  • Koła Merida Comp CC i sztyca Merida Comp CC
 2. Kolor
  Rozmiar ramy
  Już od 5 899,00 zł

  Szybki hardtail ze świetnie ocenianą lekką i sztywną aluminiową ramą o sportowej geometrii. Ma amortyzator SR Suntour XCR 32 RLR Air, napęd Shimano Deore 2 x 10, koła 29” Merida Comp CC, piasty Boost. Jedź szybciej z Meridą Big.Nine 300 Lite!

  Big.Nine od lat wyznacza standardy w świecie hardtaili. Zwycięzca niezliczonych branżowych testów i najważniejszych wyścigów na świecie, sukcesy odnosiły na nim takie legendy jak Gunn-Rita Dahle Flesjaa i Jose Antonio Hermida. Big.Nine 300 Lite to hardtail z najbardziej zaawansowaną technologicznie lekką aluminiową ramą Lite w standardzie Boost, o sportowej geometrii, inspirowany karbonowymi Big.Nine’ami. To świetna propozycja m.in. jako niezawodny rower MTB ze świetną ramą i ewentualną możliwością rozbudowy go w przyszłości. Precyzyjne prowadzenie zapewni Ci stożkowa główka ramy, a odpowiednią amortyzację powietrzny widelec SR Suntour XCR32 RLR Air 100 mm z blokadą na kierownicy. Nie tylko podczas wyścigów możesz polegać także na napędzie ze sprawdzoną grupą Shimano Deore 2 x 10 oraz hydraulicznych hamulcach tarczowych Tektro M275. W walce z rywalami i przeszkodami na trasie pomogą Ci mocne koła 29" Merida Comp CC z piastami Shimano w standardzie Boost, które zwiększają sztywność boczną i wzmacniają koło. Rama ma dolną rurę o aerodynamicznym profilu, ale zapewni Ci też wygodę dzięki specjalnie ukształtowanym rurom tylnego trójkąta, które lepiej tłumią wibracje i zwiększają komfort. Niskie opory toczenia osiągniesz dzięki oponom Maxxis Ikon. Wsiądź na rower inspirowany maszynami mistrzów i walcz o własne mistrzostwo!

  • Lekka i sztywna aluminiowa rama Lite o sportowej geometrii
  • Stożkowa główka ramy dla precyzyjnego prowadzenia
  • Amortyzator SR Suntour XCR32 RLR Air 100 mm
  • Przerzutka Shimano Deore oraz Deore Shadow, korba Shimano Deore 36-26, 10-rzędowa kaseta Shimano Deore 11-42
  • 2-tłoczkowe hydrauliczne hamulce tarczowe Tektro M275
  • Koła 29” dla łatwego przetaczania się przez przeszkody
  • Sztywne osie i piasty Shimano w standardzie Boost
  • Koła Merida Comp CC i sztyca Merida Comp CC
 3. Kolor
  Rozmiar ramy
  Już od 4 699,00 zł

  Mocny hardtail z lekką i sztywną aluminiową ramą o komfortowej geometrii. Ma amortyzator SR Suntour XCR LOR Air, napęd Shimano Deore 2x10, koła 29” Merida Comp CC, można do niego założyć błotniki, bagażnik i stopkę. Ciesz się jazdą z Big.Ninem 300! 

 4. Kolor
  Rozmiar ramy
  Już od 4 399,00 zł

  Mocny hardtail z lekką i sztywną aluminiową ramą o komfortowej geometrii. Ma amortyzator SR Suntour XCR LOR Air, napęd Shimano Deore 1x10, koła 29” Merida Comp CC, można do niego założyć błotniki, bagażnik i stopkę. Odkryj moc MTB z Big.Ninem 200! 

 5. Kolor
  Rozmiar ramy
  Już od 4 199,00 zł

  Mocny hardtail z lekką i sztywną aluminiową ramą o komfortowej geometrii. Ma amortyzator SR Suntour XCR LOR Air, napęd Shimano 2 x 9, koła 29” Merida Comp CC, można do niego przymocować błotniki, bagażnik i stopkę. Ciesz się jazdą z Big.Ninem 100! 

 6. Rozmiar ramy
  Już od 3 999,00 zł Normalna cena 4 399,00 zł

  Rower Górski Kellys Spider 90 2022

 7. Rozmiar ramy
  Już od 4 011,75 zł Normalna cena 5 349,00 zł

  TABOU BLADE 6.0 29" 2021

 8. Kolor
  Rozmiar ramy
  Już od 3 299,00 zł

  KELLYS SPIDER 50 2022

 9. Kolor
  Rozmiar ramy
  Już od 3 049,00 zł Normalna cena 3 399,00 zł

  MERIDA BIG.NINE 20 2022

 10. Rozmiar ramy
  Już od 3 336,75 zł Normalna cena 4 449,00 zł

  TABOU BLADE 5.O 29" 2021

 11. Kolor
  Rozmiar ramy
  Już od 2 899,00 zł

  KELLYS SPIDER 30 2023

 12. Kolor
  Rozmiar ramy
  Już od 2 999,25 zł Normalna cena 3 999,00 zł

  TABOU BLADE 4.0 29" 2021

ROWER GÓRSKI – CO TO ZA ZWIERZĘ?

Rower górski (Mountain Terrain Bike, czyli tzw. MTB) to rower, którego konstrukcja pozwala jeździć w warunkach trudniejszych, jak m.in. ścieżki górskie, leśne szlaki czy specjalne tory przeszkód. Rowery MTB są często cięższe od rowerów szosowych, ponieważ ich konstrukcja ma gwarantować większą wytrzymałość. Nawet rowery MTB z karbonową ramą są cięższe od szosowych. Rowery górskie często są wyposażone w amortyzator przedni, by poprawić komfort jazdy.

ROWERY GÓRSKIE MTB – PODSTAWOWE RODZAJE

ROWERY ATB - ALL TERRAIN BIKE

W naszych warunkach jest to tzw. „Góral”, czyli rekreacyjny rower MTB. To bardzo popularna grupa modeli. Rower górski MTB jest wykorzystywany na weekendowe przejażdżki z rodziną oraz podczas dojazdów do pracy. Tani rower górski spełni podstawowe wymagania i przyda się na krótkie dystanse. ATB jest wszechstronnym rowerem, a jego konstrukcja jest dość wygodna. Większość modeli posiada amortyzator na przód, co zwiększa komfort jego użytkowania. W naszej ofercie dla mamy rowery górskie MTB męskie oraz damskie.

ROWERY XC - CROSS COUNTRY

Są to rowery do ścigania się w zawodach cross country. Najważniejsze cechy to geometria ramy, która powoduje, że rower jest szybki i zwinny, by mógł wygrywać w najbardziej wymagających warunkach. Wyróżniamy rowery full-suspension (z amortyzatorem z przodu i z tyłu) oraz rowery hardtail (z przednim amortyzatorem). Górskie rowery cross country często mają z przodu napęd jednorzędowy, czyli przednia przerzutka ma tylko jedną zębatkę. Z tyłu jest kaseta mająca z kolei około 10-12 zębatek. Są to rowery MTB górskie znacznie bardziej zaawansowane techniczne od ATB, przez co także droższe.

ROWERY DOWNHILL, ROWERY FREERIDE, ROWERY ENDURO, ROWERY TRAIL

To wyczynowe rowery do zjazdów po stromych zboczach gór usianych kamieniami i korzeniami czyli, w skrócie bardzo trudnym terenie. Rowery wyczynowe MTB różnią się między sobą geometrią ramy, skokiem amortyzatora, rozmiarem kół oraz osprzętem. Normą jest też wyposażanie tych rowerów w hamulce tarczowe.

ROWERY DIRT

Tak zwane dirty służą do jazdy po skateparkach, wykonywania akrobacji na schodach, murkach oraz płaskiej powierzchni. Można także skakać na nich po wybiciach usypanych z ziemi, tzw. dirtach. W naszej ofercie mamy rowery dirt dla nastolatków – jak m.in. BMX TABOU GRAVITY 3.0 2022.

KTÓRY ROWER MTB GÓRSKI DLA CIEBIE?

Wśród rowerów górskich w naszym sklepie na pewno znajdziesz model odpowiedni dla siebie. Jeśli szukasz roweru na dojazdy do pracy i nie chcesz bać się krawężników czy dziur w drodze, a w weekend chcesz zabrać rodzinę do lasu, to rower górski MTB Marin Bobcat Trail 3 2022 jest dla Ciebie. Jeśli jednak nie jesteś amatorem, postaw na rower górski wyczynowy – chętnie doradzimy w wyborze konkretnego modelu. Na całodniowe wycieczki rowerowe, niekoniecznie na ścieżkach rowerowych, dobry będzie rower górski Marin Pine Mountain 1 2022. Posiada wiele insertów w ramie, dzięki którym można przymocować do niej wiele sakw, koszyków na bidon czy innych przydatnych uchwytów. Dzięki przerzutce Shimano Deore, która daje gwarancję niezawodności napędu, a także hamulcom tarczowym możesz czuć się pewnie na górskich szlakach czy leśnych bezdrożach.

ROWER MTB GÓRSKI – JAKI ROZMIAR RAMY I KÓŁ WYBRAĆ?

Aby dowiedzieć się, jak właściwie dobrać rozmiar ramy, zapraszamy do zapoznania się z artykułem na naszym blogu: Jak mierzyć rozmiar ramy? Praktyczny poradnik. Obecnie producenci rowerów górskich coraz częściej stosują koła w rozmiarze 29", w związku z czym wybór rozmiaru kół jest ograniczony. Producenci odchodzą również od podziału na męski rower górski i damski. Firmy, które pozostały przy tym podziale, zazwyczaj w rowerach górskich damskich stosują koła w rozmiarze 27,5", a w męskich 29".

ROWERY GÓRSKIE MTB – SKLEP INTERNETOWY

Jesteśmy przekonani, że nasza oferta spełni wszelkie wymagania. Obejmuje zarówno nowe rowery górskie z tegorocznych kolekcji, jak i modele z poprzednich serii. Zapewniamy fachową pomoc w wyborze odpowiedniego sprzętu. Dostępne rozmiary i fachowa pomoc w ich wyborze sprawi, że niebawem wyruszysz na leśne i górskie szlaki.

ROWER GÓRSKI – CENA

Ceny rowerów górskich w naszym sklepie oraz ich bezpłatna dostawa na pewno pomogą w szybkim podjęciu decyzji zakupowej. U nas znajdziesz zarówno tanie rowery górskie MTB, jak i profesjonalny sprzęt w dobrej cenie. Dobierzemy tani rower górski MTB do codziennego użytkowania, jak i na ambitniejsze wyprawy lub do zastosowań profesjonalnych.