+48 729 978 514 Jesteśmy dostępni: 9-19

Rowery Górskie MTB

(5)
 1. Kolor
  Rozmiar ramy
  Już od 2 999,00 zł

  KELLYS SPIDER 70 2022

 2. Kolor
  Rozmiar ramy
  Już od 2 799,00 zł

  KELLYS SPIDER 50 2022

 3. Kolor
  Rozmiar ramy
  Już od 2 449,00 zł

  KELLYS SPIDER 30 2022

 4. Kolor
  Rozmiar ramy
  Już od 2 199,00 zł

  KELLYS SPIDER 10 2022

 5. Kolor
  Rozmiar ramy
  Już od 2 199,00 zł

  KELLYS VANITY 10 2022

Rower górski co to za zwierze?

Według definicji na Wikipedia rower górski, z angielskiego Mountain Terrain Bike czyli tzw. MTB, to rower, którego konstrukcja pozwala jeździć w warunkach trudniejszych, takich jak ścieżki górskie, leśne szlaki czy specjalne tory przeszkód. Rowery MTB są często cięższe od rowerów szosowych ponieważ ich konstrukcja ma gwarantować większą wytrzymałość. Nawet rowery z karbonową ramą są cięższe od swoich szosowych krewnych. Dodatkowo by zwiększyć komfort jazdy rowery górskie często są wyposażone w amortyzator przedni a niektóre rodzaje rowerów w tylny (tzw. rower full-suspension).

Rodzaje rowerów górskich.

Rowery ATB - All Terrain Bike

W naszych polskich warunkach jest to tak zwany "Góral" czyli rekreacyjny rower MTB. Rower, który wykorzystywany jest na weekendowe przejażdżki z rodziną czy na dojazdy do pracy. ATB jest więc wszechstronnym rowerem a do tego jego konstrukcja jest dość wygodna. Obecnie w większości przypadków ma już zamontowany amortyzator na przód co jeszcze zwiększa komfort jego użytkowania. W naszej ofercie dla pań mamy ROWER MTB TABOU WIZZ 1.0 29 CALI 2022 a męski rower górski to ROWER MTB TABOU BLADE 1.0 29 CALI 2022.

Rowery XC - CROSS COUNTRY

Są to rowery do ścigania się w zawodach cross country. Najważniejsze cechy to geometria ramy, która powoduje, że rower jest szybki i zwinny aby wygrywać w najbardziej wymagających warunkach. Spotykamy rowery full-suspension (z amortyzator z przodu i z tyłu) oraz rowery hardtail (tylko z przednim amortyzatorem). Rowery cross country zazwyczaj mają z przodu napęd jednorzędowy czyli przednia przerzutka ma tylko jedną zębatkę. Natomiast z tyłu kaseta ma 10-12 zębatek. Są to rowery znacznie bardziej zaawansowane techniczne od ATB, a co za tym idzie, również droższe. W naszej ofercie mamy Rower Górski Merida Big Nine 300 2022.

Rowery DOWNHILL, Rowery FREERIDE, Rowery ENDURO, Rowery TRAIL

To wyczynowe rowery do zjazdów po stromych zboczach gór usianych kamieniami i korzeniami czyli, w skrócie bardzo trudnym terenie. Różnią się między sobą geometrią ramy, skokiem amortyzatora, rozmiarem kół czy osprzętem. Normą jest też wyposażanie tych rowerów w hamulce tarczowe.

Rowery DIRT

Tak zwane dirty służą do jazdy po skateparkach, robienia akrobacji na schodach czy murkach oraz płaskiej powierzchni. Można także skakać po wybiciach usypanych z ziemi zwanych dirtami. W naszej ofercie mamy rowery dirt dla nastolatków: BMX TABOU GRAVITY 3.0 2022.

Który rower górski dla Ciebie?

Wśród rowerów górskich dostępnych w naszym sklepie na pewno znajdziesz model odpowiedni dla siebie. Jeśli szukasz roweru na dojazdy do pracy i nie chcesz bać się krawężników czy dziur w drodze a w weekend chcesz zabrać rodzinę do lasu to Rower Górski Marin Bobcat Trail 3 2022 jest dla Ciebie.

Natomiast jeśli lubisz całodniowe wycieczki rowerowe, niekoniecznie na ścieżkach rowerowych, to Rower Górski Marin Pine Mountain 1 2022 jest dla Ciebie. Rower ten posiada wiele insertów w ramie dzięki, którym można przymocować wiele sakw, koszyków na bidon czy innych przydatnych uchwytów. Dzięki przerzutce shimano deore, która daje gwarancję niezawodności napędu i hamulcom tarczowym możesz czuć się pewnie na górskich szlakach czy leśnych bezdrożach.

Jaki rozmiar ramy będzie dla Ciebie odpowiedni?

Aby dowiedzieć się jak właściwie dobrać rozmiar ramy zapraszamy do zapoznania się z artykułem na naszym blogu: Jak mierzyć rozmiar ramy? Praktyczny poradnik.

Jaki rozmiar kół wybrać?

Obecnie producenci rowerów górskich coraz częściej stosują koła w rozmiarze 29", w związku z czym wybór rozmiaru kół jest ograniczony a zarazem prosty. Producenci odchodzą również od podziału na męski rower górski i damski. Ci producenci, którzy zostali przy tym podziale zazwyczaj w rowerach górskich damskich stosują koła w rozmiarze 27,5" natomiast w męskich 29".

Zapraszamy do naszego sklepu.

Mamy nadzieję, że w ofercie rowerów jakie posiadamy każdy znajdzie coś dla siebie. Dostępne rozmiary i fachowa pomoc w ich wyborze sprawi, że już niebawem będziemy mogli się spotkać na leśnych i górskich szlakach. Ceny rowerów górskich w naszym sklepie jak i darmowa dostawa na pewno pomogą w szybkim podjęciu decyzji zakupowej :)