+48 729 978 514 Jesteśmy dostępni: 9-19

Rowery Szosowe

(0)
Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Rowery szosowe

Rower szosowy to sportowy rower do jazdy na utwardzonej drodze. Najczęściej jest on używany przez zawodników kolarstwa szosowego. Służy do rozwijania dużych prędkości na utwardzonych drogach – sprawdź dostępne modele i wybierz rower szosowy męski lub damski dopasowany do Twoich potrzeb.

Dla kogo rower kolarzówka?

Jeżeli chcesz uprawiać długodystansowe i szybkie kolarstwo szosowe, zainwestuj w odpowiednio zaprojektowany jednoślad. Rozwiązaniem będzie rower kolarzówka – jego rolą jest możliwie szybkie pokonywanie kolejnych kilometrów dróg asfaltowych. Rowery szosowe są szybsze, lżejsze i bardziej elastyczne niż tzw. górale.
Rowery kolarzówki zostały stworzone do jazdy rekreacyjnej lub maratonów. Rower szosowy męski czy damski zapewnia też maksimum wygody na długich dystansach. To wybór idealny do jazdy rekreacyjnej, ale też na dłuższe wycieczki i wyścigi. Rower kolarski sprawdzi się też jako środek transportu do szkoły czy pracy.

Rowery szosowe – konstrukcja

Szosówka powinna mieć aerodynamiczną konstrukcję oraz niewielką wagę. Ważny jest też m.in. rozmiar ramy oraz kół. Rama powinna być przynajmniej aluminiowa. Droższe rowery szosowe mają ramę karbonową – dużo lżejszą od ramy aluminiowej.
Karbon jest sztywniejszym materiałem niż aluminium i lepiej tłumi drgania. W trakcie długich wypraw i jazdy po utwardzonych trasach ze zjazdami oraz podjazdami, docenisz lekkość roweru. Spraw sobie rower szosowy damski lub męski wykonany z najlepszej jakości materiałów.

Rower szosa – rozmiar kół

Podczas jazdy na rowerze szosowym celem jest osiągnięcie jak najwyższej prędkości. Dlatego rower szosowy posiada duże koła 28 cali z wąskimi oponami, które generują jak najmniejsze opory toczenia. Pomagają w utrzymywaniu prędkości. Niższe osoby, głównie panie, wybiorą jednak kolarzówkę damską z mniejszymi kołami.
Kolarzówka męska lub kolarzówka damska do jazdy rekreacyjnej to dobry wybór zarówno dla początkujących, jak i wyspecjalizowanych kolarzy. Jeśli liczy się dla Ciebie szybkość, wygoda, lekkość i komfort jazdy na długich i wyboistych trasach, rozważ zakup modelu tego typu.

Wybierz i zamów rower kolarski w naszym sklepie – chętnie doradzimy!